Juraj Marinak

Meno a priezvisko: Juraj Mariňak
Dátum narodenia:  6.5.1991
Bydlisko:  Maňa / Slovensko
Tanečný štýl:  bboying
   
Inšpirácia:  
O mne:  

 

youtube

 facebook

Som tanečníkom skupiny Phantoms Crew od roku 2008 a práve vtedy sa začala aj moja tanečná cesta . Dovtedy som nepoznal o tanci "nič" a moje presvedčenie o tom čo chcem robiť bol len a len futbal . Od malička mi nikto nič iné nehovoril iba to že budem futbalista preto aj moja tanečná cesta je od tanečníkov, ktorý sa tomu venujú od malička dosť odlišná . Prvé tanečné kroky som absolvoval až v mojich 15 rokoch, kedy som s donútením absolvoval kurz spoločenských tancov . Stáť na javisku a od prezentovať svoj výkon s partnerkou bolo pre mňa niečo nové, nepoznané ale zároveň také , čomu som nepovedal nie .

Po založení skupiny Phantoms Crew som sa chalanov s pýtal, či by som s nimi mohol dať pár tréningov s skúsiť prvé street-dancové kroky. Inšpiráciou do ďalšej tanečnej cesty mi bol aj internet a hlavne videá z Youtube . Očarilo ma to natoľko, že som sa tomu začal venovať naplno. Po videní a vyskúšaní si rôznych tanečných štýlov sa mi najviac zapáčil b-boying a ohúril ma tak veľmi, že sa mu venujem dodnes . Skupina ma po tomto krátkom zoznamovaní sa s tancom prijala . Do skupiny sa neskôr začali pridávať nový členovia a naopak niektorí odišli z rôznych dôvodov až sa nakoniec vytvorila 5 členná skupina v ktorej pôsobím aj ja .

Počas týchto piatich rokov som sa so skupinovou stihol zúčastniť rôznych akcii a získali sme aj viacero ocenení ktoré sú napr. :

1. miesto na Majstrovstvách Európy 2010 v Maďarskom Kapošvári
2. miesto na Majstrovstvách sveta v Chorvátsku - Poreč DANCE STAR
2. miesto na Majstrovstvách Česko-slovenska

Okrem týchto úspechov sme sa so skupinou zúčastnili stovky vystúpení .
Máme za sebou viacero úspešných vystúpení pred televíznymi obrazovkami a tie považujem aj za najväčšie úspechy ktoré sú účasť:
- SEMIFINÁLE SHOW ČESKO-SLOVENSKO má TALENT 2010
- DanceStar Night 2013 vysielané v chorvátskej televízií kde sa zúčastnilo 20 najlepších choreografií DanceStar 2013
- show Got To Dance: Tylko Taniec 2013 kde sme sa prebojovali do Semifinale tejto televíznej súťaže


Mám skúsenosti aj s natáčaním videoklipov, keďže sme ako skupina točili napríklad pre Suverena , Rakbyho ale aj s ďalšími menej známymi rapermi .Spolupracovali sme aj so slovenskými umelcami ako Nela Pocisková, s ktorou sme absolvovali vystúpenie na jej vlastnom turné po Slovensku. Ďalej sme spolupracovali so Soňou Skoncovou či Majkom Spiritom a tieto vystúpenia mi dali veľké množstvo skúseností do mojej ďalšej tanečnej cesty.


"Ja sa nikdy neocitnem na javisku alebo na tanečnom parkete" to som si povedal keď som bol malý a dnes som na tanečnom parkete takmer každý deň preto mojím heslom sa stalo: Nikdy nehovor Nikdy

 

 

PHANTOMS CREW You TubePHANTOMS CREW facebook Copyright © 2014 PHANTOMS CREW Powered by BestUniverse.sk