David Kosec

Meno a priezvisko: David Kosec
Dátum narodenia: 1.7.1993
Bydlisko: Maňa, Slovensko
Tanečný štýl: Breakin´
   
Inšpirácia: B-boy Lilou, Pelezinho, Hong 10, Rubberlegz, Lil Amok
O mne: Človek milujúci hudbu, tanec, knihy, každodenné výzvy  a vždy vítajúci nové zmeny.

 

 

youtube

 facebook

 

Za začiatok mojej, dnes už päť ročnej tanečnej cesty považujem moje prvé pokusy o rôzne gymnastické kreácie na dvore nášho domu. Práve tam som sa prvý krát pokúsil o stojku, premet a podobné prvky. Vtedy som nemal ani poňatia, že ma to zavedie do tanečnej skupiny, nakoľko som bol inšpirovaný parkourovými videami Davida Belleho a Cyrila Raffaelliho a túžil som skôr preskakovať ploty, robiť stojky na výškových budovách a podobné veci, ktoré v tej dobe zaplavili internet. V mojom okolí neboli žiadne kurzy, krúžky, ani nič podobné, čo by mohlo moju záľubu nejako podporiť. Práve preto ma veľmi zaujalo rozprávanie mojich kamarátov Rada a Nora o tom ako začnú tancovať rôzne tanečné štýly ako Popping , Locknig a Breakin´, ktorý mal blízko k tomu, čomu som sa akurát venoval aj ja. Slovo dalo slovo a o nedlho sme sa už učili naše prvé tanečné kroky, saltá, premety, skratka všetko čo sme videli na internete. Tu sa začala formovať moja dnešná skupina Phantoms crew (vtedajšia „Boys of Street“ ), s ktorou sa už ťahá zvyšok mojich pretancovaných rokov. Ako sa časom formovala skupina , odchodom a príchodom členov, formovali sa aj naše tanečné charaktery, pričom ja som ostal verný Breakingu, ktorý tancujem dodnes a je mojím prioritným štýlom. Spolu s mojou skupinou mám za sebou dnes už stovky vystúpení, súťaží a rôznych projektov, ktoré ma zaviedli do 6 štátov, desiatok miest, zoznámili s kvantom ľudí a ukázali mi, čo všetko sa dá v živote vidieť a dosiahnuť, keď sa človek snaží.

Medzi najväčšie úspechy patrí

1. Účasť v semifinále show Česko Slovensko má talent 2010
2. Majstrovstvá Európy – Maďarsko (Kaposvár) 1 miesto. V kategórií Open + cena za najlepšiu choreografiu.
3. Účasť v semifinále show Got to dance: Tylko taniec .
4. Majstrovstvá sveta ESDU - Chorvátsko – 2 miesto v kategórií urban style.

Ďalej je to spolupráca s rôznymi slovenskými interpretmi ako je napríklad. Suvereno , Rakby, ktorým sme účinkovali vo videoklipoch a tiež Majk Spirit, Ego , s ktorými sme sa stretli na jednom pódiu ako účinkujúci.
Okrem tancu študujem momentálne na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre , katedru Ekológie a environmentalistiky, nakoľko mi je príroda veľmi blízka. Tiež sa príležitostne venujem herectvu, ktoré som si vyskúšal v divadle Mariet Revue. Mám rád život, cestovanie, každodenné výzvy, prácu pri ktorej mám šancu niečo vytvoriť alebo ovplyvniť.

  

 

PHANTOMS CREW You TubePHANTOMS CREW facebook Copyright © 2014 PHANTOMS CREW Powered by BestUniverse.sk