Rado Kovac

Meno a priezvisko: Radovan "bullet" Kováč
Dátum narodenia: 20.02.1992
Bydlisko: Maňa, Slovensko
Tanečný štýl: Popping, Newstyle
   
Inšpirácia: Poppin John, Hoan, Mr. Wiggles, Frankey,Marquesse NONSTOP Scott, Dragon House, Greenteck, Kite,  Quest Crew, Poreotics, Philip "Pacman" Chbeeb
O mne: Som obyčajný chalan, čo miluje svoju priateľku, tanec, cestovanie, módu, jedlo, zdravý životný štýl  a pracuje na sebe deň čo deň.


 facebook youtube instagram

 

 

 

Momentálne som od roku 2010 študentom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde študujem odbor Anglický jazyk a kultúra – prekladateľstvo/tlmočníctvo.

Prvé tanečné kroky som okúsil už v mojich siedmich rokoch, kedy som začal navštevovať folklórny súbor Dolina z Mane. S folklórnym súborom Dolina som sa zúčastňoval zahraničných turné po krajinách ako boli Francúzsko , Taliansko , Monako , Švajčiarsko, Lichtenštajnsko a mnoho ďalších iných miest Európy. Súčasťou nácvikov folklórneho súboru boli aj kurzy spoločenských tancov, kde som sa naučil veľa zaujímavých krokov a tak som dostal pohybový základ, ktorý mi dal skvelý základ do môjho ďalšieho tanečného života. K street-dancu som sa dostal v mojich 15 rokoch, kedy som sa inšpiroval najmä videami na Youtube a z televíznych hudobných staníc ako MusicBox a MTV. Tento druh tanca ma natoľko očaril, že som sa mu začal venovať naplno a vedel som, že to je to správne, čo ma napĺňa.

V roku 2008 som spolu s mojim kolegom Norom založili tanečnú skupinu Phantoms crew. Neskôr sa do skupiny pridali ďalší členovia a naopak niektorí odišli z vlastných dôvodov až sa nakoniec vytvorila pätica statočných, medzi ktorými som aj ja. Počas týchto rokov som sa stihol s mojou skupinou zúčastniť mnohých akcií a získali sme mnoho ocenení doma aj v zahraničí.

1. miesto na Majstrovstvách Európy 2010 v Maďarskom Kapošvári v kategórii OPEN
2. 2. miesto na Majstrovstvách sveta v Chorvátsku - Poreč DANCE STAR
3. 3. Miesto - H@T CUP 2011 – DUO choreografia – Bullet a Noro
4. 1.miesto – MOVE ON! Dance Cup 2011 – DUO choreografia – Bullet a Noro

Okrem týchto individuálnych a skupinových úspechov, som absolvoval stovky vystúpení s tanečnou skupinou Phantoms Crew , ale taktiež aj samostatné vystúpenia. Aktívne sa zúčastňujem rozličných charitatívnych akcií (napr. Tesco beh pre život 2014, Buddy Day), tanečno-výchovných koncertov a bežeckých podujatí (Tesco Beh pre život 2014, Airwaves - Breathe in, Move on Challenge).

Bohaté skúsenosti mám aj s televíznym obrazovkami, nakoľko sme sa ako skupina zúčastnili semifinále známej televíznej show Česko Slovensko Má Talent 2010 a taktiež sme boli účastníkmi tejto show aj v roku 2012. Ďalšou televíznou skúsenosťou bolo pre mňa účinkovanie v program DanceStar Night 2013, ktoré sa vysielalo v chorvátskej televízií HRT 1, kde sa zúčastnilo 20 najlepších choreografií súťaže DanceStar 2013 z celého sveta. Prácu s režisérom, kamerami a produkčným štábom som si obohatil aj v roku 2013, keď sme sa prebojovali do semifinále poľskej televíznej show Got To Dance: Tylko Taniec 2013. Pri týchto príležitostiach sme točili veľké množstvo televíznych upútaviek, dokrútiek a rozhovorov v materinskom jazyku ale aj v anglickom jazyku.

Spolu so skupinou pracujem na rôznych projektoch ako sú tanečné workshopy, tanečné sústredenia pre deti a mládež alebo workshopy na letných táboroch. Tanečné skúsenosti získavam vďaka rozným tanečným workshopom so zahraničnými lektormi (Mr. Wiggles, Chirs Bryan Rone, Justis Lorenzo) a tanečným podujatiam po celom Slovensku a Česku. Mám skúsenosti aj s videoklipmi, nakoľko som spolupracoval na viacerých profesionálnych videoklipoch:

Pod papučou od Rakbyho (ako saxofonista)

- Boom Bap od Suverena

- Hore od Dominiky Mirgovej

- Fresh od Rakbyho

- Svet je náš od Parazitta

- Sa Dá od Mishell & Vladisa

- BackFlip od Krpca

Sám som vytvoril i niekoľko tanečných videoklipov, v ktorých preferujem najma tanec do dubstep hudby a tieto videa si získavajú pozornosť i zahraničných ľudí.

Spolupracoval som taktiež so slovenskými umelcami ako sú Nela Pocisková, Dominika Mirgová, Soňa Skoncová, Majk Spirit, Rakby a Suvereno. 

  

 

PHANTOMS CREW You TubePHANTOMS CREW facebook Copyright © 2014 PHANTOMS CREW Powered by BestUniverse.sk